Pełnym Głosem - letnie warsztaty śpiewu białego

Pełnym Głosem – letnie warsztaty śpiewu białego

1. Wstęp.
2. Terminy. Dla kogo?
3. Prowadzący.
4. Koszt. Miejsce.
5. Program.

KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w I terminie
KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w II terminie
Nie ma już wolnych miejsc w grupie dla dzieci.

Dźwięk płynie w dal. Łączy z ludźmi. Otwiera nieznane przestrzenie w naszym wnętrzu. Marzena Motyl i Witold Kozłowski odnaleźli siłę i magię w wielogłosach z dawnej wsi. Dziś uczą śpiewu białego, który jest niczym innym jak naturalną emisją głosu. Nieskrępowaną ekspresją głosową, która pomaga poczuć własną moc i pokonać lęk. Kiedy się rodzimy, nie mamy żadnych oporów, aby wrzaskiem ogłosić własne istnienie. Potem jakoś dziwnie cichniemy. Jakbyśmy ściskali swoje wnętrze, dusili oddech. Dlatego, gdy znów usłyszymy głębię i moc własnego głosu, najczęściej jest to dla nas objawieniem.

Zapraszamy na letnie warsztaty śpiewu białego, które odbędą się w spokojnym zielonym miejscu w Karkonoszach.

I termin 23 – 29 lipca 2013
II termin 31 lipca – 6 sierpnia 2013
Przesieka k. Jeleniej Góry (Karkonosze)

Dla kogo?
Zapraszamy osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodę z głosem i śpiewem. Można przyjechać z osobą towarzyszącą. W II terminie – z dziećmi w wieku 3-7 lat (zapewniamy opiekę i warsztaty dla dzieci). Nie ma wymagań co do posiadanych muzycznych doświadczeń, umiejętności czy wiedzy.

Warsztaty poprowadzą instruktorzy z Polski i Ukrainy:
– śpiew ukraiński – Oksana But (muzyk, wokalistka zespołu Buttia)

– śpiew dla początkujących – Witold Kozłowski (muzyk, trener Fundacji OVO)
– emisja głosu i śpiew dla początkujących – Marzena Motyl (dyplomowany instruktor emisji głosu, trener Fundacji OVO)
– warsztaty twórcze dla dzieci (tylko w II terminie) – Anna Olejniczak (nauczyciel przedszkolny, pedagog, logopeda, pasjonatka śpiewu)

OksanaOksana But
Poprowadzi warsztaty śpiewu ukraińskiego.

Ur. w 1978 r. na Ukrainie. Śpiewa i gra w rodzinnym zespole „Buttia” z Kijowa. Zespół zajmuje się rekonstrucją autentycznej muzyki lirycznej i obrzędowej Ukrainy oraz tańcami tradycyjnymi. „Buttia” to jeden z zespołów wyrosłych ze środowiska grupy Drewo.
Oksana zajmuje się badaniem i rekonstrukcją tradycyjnej muzyki Ukrainy od 1997 roku. Od 1998 do 2003 roku śpiewała w zespole „Wołodar”, grała na cymbałach i instrumentach perkusyjnych w zespole „Nadobrydzień”.  Historyk i teoretyk muzyki, realizator dźwięku, kulturoznawca o specjalności film i telewizja. Pracuje w Instytucie Filmowym im. I.W.Mikołajczuka. Członek Ukraińskiego Związku Kinematografów.

 

Witold Kozłowskim.koch image 0221
Autor koncepcji programu. Organizator. Poprowadzi warsztaty śpiewu białego dla początkujących oraz tkania na bardku.
Ur. w 1972 r. Instruktor pracy z głosem i śpiewu białego z 15-letnim doświadczeniem w prowadzeniu warsztatów. Twórca zespołu OVO. Pracował jako konsultant wokalny dla wytwórni OPUS FILM, Cieszyńskiego Studia Teatralnego, Pilskiego Teatru Wirtualnego, zespołów folkowych Vidlunnia, Tygiel Folk Banda, Pole Chońka, Zespołu Regionalnego ISTEBNA. Jako wokalista brał udział w projektach Kapeli ze Wsi Warszawa i zespołu Żywiołak. Prowadził warsztaty dla Fundacji Braci Golec, Uniwersytetu Łódzkiego i Rzeszowskiego. Współpracuje z Ośrodkiem Terapii i Rozwoju „Zakątek” w Radomsku. Występował w Teatrze Pieśń Kozła. Stale współpracuje z Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu. Inicjator wypraw do Europy Wschodniej i na Bałkany. Jego autorska metoda pracy nad głosem była prezentowana na III Ogólnopolskiej Konferencji dla Pedagogów i Instruktorów „Animacja czasu wolnego dzieci i młodzieży – Wydobyć Siebie dla Siebie” (Gdańsk 2006) oraz opublikowana w książce „Animacja kultury. Metody. Działania. Inspiracje” (Warszawa 2005). Poza śpiewem zajmuje się rękodziełem z nitki. Gra na lirze korbowej. Swoje rękodzieło wystawiał m.in. w Warszawie na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja (2006, 2007), konferencji Hand Made in Poland (Poznań 2011). Strona z jego koronkami: kliknij Wywiad z Witoldem Kozłowskim „Rozmawiać pieśnią”: kliknij

m.koch image 0225

Marzena Motyl
Autorka koncepcji programu, organizator. Poprowadzi warsztaty podstaw emisji głosu, sesje gimnastyki oddechowej metodą Strielnikowej oraz warsztaty śpiewu dla początkujących.

Ur. w 1974 r. Dyplomowany instruktor emisji głosu (dyplom Uniwersytetu Wrocławskiego) i trener Fundacji OVO. Absolwentka Szkoły Trenerów BAZA 2005. Prowadziła warsztaty emisji głosu i pracy nad oddechem na Sesjach Logopedycznych na Uniwersytecie Rzeszowskim i Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Wokalistka zespołu OVO od 1997 r. – śpiewa w manierze etnograficznej i zajmuje się praktycznymi aspektami techniki śpiewu białego w tradycyjnej muzyce wokalnej Środkowo-Wschodniej Słowiańszczyzny. To doświadczenie wokalne łączy ze współczesną wiedzą na temat emisji głosu. Jej dziadkowie przybyli na Dolny Śląsk z Kresów – terenów obecnej Ukrainy i Białorusi. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim.

Anna OlejniczakAnna Olejniczak
Poprowadzi warsztaty twórcze dla dzieci

Pedagog, nauczyciel przedszkolny, logopeda. Posiada 30-letnie doświadczenie w pracy z małymi dziećmi, które zdobywała pracując w przedszkolach. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Pasjonatka śpiewu i muzyki.

 

Koszt udziału:

735 zł (przy wpłacie zaliczki 375 zł do 24 czerwca 2013 – ograniczenie nie dotyczy warsztatów w I terminie)
395 zł dla dzieci 3-7 lat (zaliczka 215 zł) Nie ma już wolnych miejsc w grupie dla dzieci.
535 dla osób towarzyszących (zaliczka 255 zł)
Przy wpłacie po 24 czerwca 2013 opłaty dla uczestników są wyższe o 150 zł (ograniczenie nie dotyczy warsztatów w I terminie).
Nr konta bankowego do przelewu: Volkswagen Bank direct 79 2130 0004 2001 0314 0613 0001

Zgłoszenia przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego:
KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w I terminie
KLIKNIJ I ZAPISZ SIĘ NA WARSZTATY w II terminie

MiejsceDom Wczasowy Zorza w Przesiece (pokoje 2-,3-osobowe z łazienkami, całodzienne wyżywienie).
Dojazd: z Wrocławia do Jeleniej Góry pks-em lub busem Krycha (ok. 2 godziny), z Jeleniej Góry do Przesieki autobusem podmiejskim (ok. pół godziny).
Przesieka – niewielka miejscowość turystyczna, uważana za najpiękniej położoną wieś w środkowej części Karkonoszy. Położona między Karpaczem a Szklarską Porębą. Rozciąga się na zboczach Złotego Widoku w widłach Doliny Czerwienia i Doliny Podgórnej na wysokości 480-650 m n.p.m.


Wyświetl większą mapę

Program
Każdy tydzień warsztatowy jest odrębną całością z pełnym programem. Program s
koncentrowany jest na intensywnym treningu głosowym i pracy nad śpiewem białym na bazie pieśni słowiańskich. Codziennie 5 godzin warsztatów głosowych.

RAMOWY PROGRAM DNIA
8:30 ćwiczenia oddechowo-ruchowe (gimnastyka oddechowa Strielnikowej)

9:00 śniadanie
10:00-11:00 warsztaty emisji głosu / warsztaty twórcze dla dzieci*
11:00-13:00 warsztaty śpiewu w grupach / warsztaty twórcze dla dzieci*
14:00 obiad
15:00-16:00 warsztaty łucznicze
16:15-18:15 warsztaty śpiewu w grupach / warsztaty twórcze dla dzieci*
19:00 kolacja
20:00 warsztaty rękodzieła, tańce, zabawy, prezentacje twórcze (Giełda Twórców)

Rozpoczęcie warsztatów pierwszego dnia o godz. 18:00, zakończenie ostatniego dnia o godz. 14:00.

* Warsztaty twórcze dla dzieci będą odbywały się tylko w II terminie – w czasie warsztatów głosowych dla dorosłych. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-7 lat. W trakcie warsztatów dzieci będą miały okazję uczestniczyć w wielozmysłowych działaniach (ruchowych, tanecznych, rytmicznych, językowych, plastycznych), opartych na polskich tradycjach ludowych. Oprócz śpiewu i piosenek również w tańcu, pląsach, tradycyjnej zabawie, rysunkach, wyklejankach itp. kształtować będą wrażliwość na muzykę. Warsztaty dadzą dzieciom okazję do wyrażania przeżyć emocjonalnych i estetycznych jak również możliwość lepszego poznania siebie i innych dzieci.

Warsztaty śpiewu w grupach (śpiew ukraiński / śpiew dla początkujących): podział na grupy nastąpi na miejscu po Warsztatach Otwartych (w tym czasie będziesz mógł wziąć udział w różnych warsztatach i nauczyć się wspólnie z innymi tych samych pieśni). Istnieje również możliwość zapisania się do konkretnej grupy już przy zgłoszeniu (zalecamy tę opcję, jeśli z góry wiesz, że zależy Ci na udziale w konkretnej grupie).

Poza warsztatami głosowymi, dodatkowo w programie – zajęcia otwarte (dla chętnych, również dla osób towarzyszących):
poranki z gimnastyką oddechową metodą Strielnikowej

łucznictwo tradycyjne w plenerze
warsztaty tkania na bardku
Giełda Twórców
opowieści i prezentacje
możliwość spacerów w góry

KONTAKT Z ORGANIZATOREM
Fundacja OVO dla Kultury i Edukacji
fundacjaovo@gmail.com
663 336 963